MTN1 + závěsný kit

MTN1 + závěsný kit
Záložní zdroj MTN1 je zařízení určené především k zálohování oběhových čerpadel ústředního topení do výkonu 100W. LED diody na čelním panelu záložního zdroje MTN1 umožňují obsluze sledovat provozní stavy přístroje. Pomocí LED displeje vám záložní zdroj MTN1 zobrazí přesné napětí baterie. MTN1 je vybavený vestavěným termostatem s příložným čidlem teploty, který umožní automaticky zapínat a vypínat čerpadlo v závislosti na nastavené teplotě a tím šetřit elektrickou energii (čerpadlo MTN1   závěsný kit MTN1   závěsný kit Záložní zdroj MTN1 je zařízení určené především k zálohování oběhových čerpadel ústředního topení do výkonu 100W. LED diody na čelním panelu záložního zdroje MTN1 umožňují obsluze sledovat provozní stavy přístroje. Pomocí LED displeje vám záložní zdroj MTN1 zobrazí přesné napětí baterie. MTN1 je vybavený vestavěným termostatem s příložným čidlem teploty, který umožní automaticky zapínat a vypínat čerpadlo v závislosti na nastavené teplotě a tím šetřit elektrickou energii (čerpadlo MTN1   závěsný kit Záložní zdroj MTN1 je zařízení určené především k zálohování oběhových čerpadel ústředního topení do výkonu 100W. LED diody na čelním panelu záložního zdroje MTN1 umožňují obsluze sledovat provozní stavy přístroje. Pomocí LED displeje vám záložní zdroj MTN1 zobrazí přesné napětí baterie. MTN1 je vybavený vestavěným termostatem s příložným čidlem teploty, který umožní automaticky zapínat a vypínat čerpadlo v závislosti na nastavené teplotě a tím šetřit elektrickou energii (čerpadlo

Záložní zdroj MTN1 je zařízení určené především k zálohování oběhových čerpadel ústředního topení do příkonu 150W. LED diody na čelním panelu záložního zdroje MTN1 umožňují obsluze sledovat provozní stavy přístroje. Pomocí LED displeje vám záložní zdroj MTN1 zobrazí přesné napětí baterie. MTN1 je vybavený vestavěným termostatem s příložným čidlem teploty, který umožní automaticky zapínat a vypínat čerpadlo v závislosti na nastavené teplotě a tím šetřit elektrickou energii (čerpadlo "běží" pouze pokud je zatopeno). Veškeré přepínání provozních stavů provádí záložní zdroj MTN1 automaticky, bez nutnosti zásahu obsluhy. Dodávaný závěsný kit umožní pohodlné zavěšení na stěnu.

Cena bez DPH: 2974,-
Cena s DPH: 3599,-
  • Vhodný pro elektronicky řízená čerpadla typu Grundfos ALPHA2 atd.
  • Inteligentní nabíjecí průběh s regenerací akumulátoru (desulfatace)
  • Velmi nízká vlastní spotřeba <1,5W a tím delší doba zálohování
  • Český výrobek

Popis funkce záložního zdroje MTN1:
Pokud je v zásuvce přítomno síťové napětí, záložní zdroj MTN1 dobíjí připojený akumulátor a udržuje ho v plně nabitém stavu - v této chvíli je obvod měniče "překlenut" a čerpadlo funguje z napětí v síti. V případě, že sledovač sítě vyhodnotí výpadek napětí, přepne se záložní zdroj MTN1 na měnič a vyrábí z připojeného akumulátoru 12Vss chybějící síťové napětí 230Vst/50Hz - výstupní napětí měniče má semisinusový průběh. Při obnovení síťového napětí sledovač sítě odpojí měnič a čerpadlo je opět napájeno síťovým napětím. Zárověň nabíječka vyhodnotí stav akumulátoru a pokud je to nutné, začne připojený akumulátor nabíjet. Pokud používáte vestavěný termostat, přístroj sepne čerpadlo pouze při dosažení nastavené teploty, tím šetříte elektrickou energii (čerpadlo "běží" pouze pokud je zatopeno). Veškeré přepínání provozních stavů provádí záložní zdroj MTN1 automaticky, bez nutnosti zásahu obsluhy.

Doba zálohování:
Přesný vzorec pro výpočet doby zálohování MTN: T=C/(P/12,5)=kapacita baterie v Ah/(příkon čerpadla ve W/průměrné napětí akumulátoru ve V).

Příklad: čerpadlo 60W, akumulátor 12V 40Ah, T=40/(60/12,5)=40/4,8=8,3hodin. Při snížení příkonu čerpadla, použití dodávaného termostatu a zvýšení kapacity akumulátoru se doba zálohování podstatně prodlouží. Pokud je záložní zdroj v sestavě s trakčním akumulátorem, je doba zálohování delší o dalších cca 10% (v našem příkladě by tedy byla celková doba zálohování 8,3*1,1=9,1hodin).

Obsah balení:

Záložní zdroj MTN1 1ks
Síťová šňůra délka 1,8m 1ks
Teplotní čidlo 3m 1ks
Svorky pro připojení baterie 0,5m 1ks
Závěsný kit (set) 1ks


Parametry

Napájení 230V/50Hz
Klidová spotřeba < 1,5W
Vstupní napětí měniče 12V stejnosměrných
Výstupní napětí měniče 230V/50Hz - semisinusový průběh
Výstupní výkon 150W
Akumulátor 12V (běžný automobilový, bezúdržbový, gelový)*
Min. kapacita baterie bez omezení, doporučeno min. 15Ah
Max. kapacita baterie bez omezení
Indikace nízkého napětí < 10,7V
Odpojení vybité baterie < 9,5V
Pracovní poloha libovolná
Rozsah pracovních teplot 0°C až +70°C
Rozsah teplotního čidla -40°C až +150°C
Hmotnost 3kg
Rozměry (Š x V x H) 240 x 95 x 240mm

*Není součástí dodávky